Головна » 2018 » Лютий » 1 » День Соборності України
15:23
День Соборності України

Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.
Ліна Костенко


День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал , яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.
Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Урочисто воно пройшло сьогодні, бо саме в такі непрості часи єднання і любов до неньки-України особливо потрібні. Сьогодні у 11 класі, поділившись на групи, поетапно згадали усі події революції 1917-1921 рр, які відбувались в Україні 100 років тому, та зосередили увагу на її здобутках. Також опрацювали документи, які стосувалися  проголошення чотирьох універсалів, переглянули відеоролик даних подій. Свято завершили  висловом Є.Коновальця «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у Націю». Учні, доводячи на прикладах чи є ми Нація сьогодні не могли не згадати події Революції Гідності, та провести аналогії подій 100 років тому і сьогодні.  Отже сьогодні, разом, ми ще раз наголосили на тому, що ми – єдиний народ та справді соборна держава. Це єдність, про яку споконвічно мріяли наші пращури, Шевченком омріяна єдність, що має стати запорукою існування єдиної, соборної демократичної України. Бо тільки єдність людей і спільність їхньої мети відкриває шляхи до перемоги, до світлого майбутнього нашої держави.

вчитель історії

Варфоломеєва Ю.М.

Переглядів: 55 | Додав: ochmil | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]