Головна » 2017 » Лютий » 17 » КРУТИ - НАША ГОРДІСТЬ І НАША ПЯМ'ЯТЬ...
08:51
КРУТИ - НАША ГОРДІСТЬ І НАША ПЯМ'ЯТЬ...

КРУТИ - НАША ГОРДІСТЬ І НАША ПЯМ'ЯТЬ...

Торкаюсь серцем найпечальнішої струни

Хочу розбудити мертвий колодязь споминів

Про день, що молодою кров’ю багряніє,

Розстрілює нашу совість, нашу пам’ять.

Історія знає багато жертв в ім’я ідеї, але аналогічної Крутам не було. Бій під Кру́тами відбувся 29 січня 1918року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва. Він  тривав 5 годин  між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут.

     У нашій школі пройшла інформаційна година «Крути – трагедія і гордість України» присвячена цій трагічній події нашої історії. В якій взяли участь учні 8-Б класу. Підготували класний керівник Дзюбак Т.В. та бібліотекар Олійник З.М.

         Учні переглянули презентацію про Крути. Була підготовлений довідковий стіл  «Нам не забути славу Крутів» та вшанували хвилиною мовчання молодих Героїв.

Як сотні студентів під Крутами захищали Україну від ворога, так і зараз тисячі чоловіків боронять незалежність нашої держави.

    Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії, як символ національної честі…Героїне вмирають ! Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

 

 

Бібліотекар Олійник З.М.

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 76 | Додав: ochmil | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]