Головна » 2015 » Грудень » 22 » ВИ ЧУЄТЕ ДЗВОНИ? ТО ПЛАЧЕ Україна!
14:52
ВИ ЧУЄТЕ ДЗВОНИ? ТО ПЛАЧЕ Україна!

                                                          О люди, люди, Анголи невинні!
                                                        Чом ви так тяжко й страшно мовчите?
                                                               Ви вже ніколи рідній Україні
                                                             своїх сердець і душ не віддасте.
                                                             Ви не розцвівши згинули дочасно,
                                                               Поклав у землю вас голодомор…
Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все; і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним  кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбовано слова про ГОЛОД.
26 листопада 2015 року  районна  бібліотека  для дітей  запросила учнів 8-б ЗОШ№4 і 8-б ЗОШ №3, щоб разом провести день пам’яті на тему «Ви чуєте дзвони? То плаче Україна», і віддати шану тим людям, які на собі відчули   страшні роки Голодомору  1932-1933.


Учні  пройнялися тим, що немає нічого страшнішого і протиприроднішого, ніж приречення на голодну смерть мільйонів ні в чому не винних осіб.  На заході була присутня Алла Станіслаівна Боднар – колишній вчитель історії ЗОШ с.Заставля. Вона розповіла, що  будучи керівником краєзнавчого гуртка разом з своїми учнями збирала спогади жителів с. Заставля про  Голодомор 1932-1933 р..і зачитала деякі із них,  їй вдалось донести до сердець дітей одну із найтрагічніших сторінок  історії України.
Створена виставка книг «Забувати забороняється», фрагменти документального фільму «Голодомор», пісні,  вірші, молитви, а також «Послання співвітчизникам»  в авторському виконанні бібліотекаря абонементу для дорослих читачів Покровко Олени Борисівни, підсилювали емоційний вплив на присутніх.


В кінці заходу присутні схилили  голови в жалобі перед світлою пам’яттю тих великомучеників нашої історії, мільйонами українців, кого змусили загинути, страшною голодною смертю.
Хвилиною мовчання вшанували  пам’ять жертв Голодомору,за звичаєм пам’янули невинно убієнних   шматочком хліба посипаного сіллю.
Учні зрозуміли, що запорукою того, щоб більше ніколи не повторилися жахи тих далеких днів має стати наша пам’ять.
Зустріч підготували бібліотекарі  Галина Хозінська та Ніла Долішна.

Бібліотекар Зоя Олійник

 

Переглядів: 165 | Додав: ochmil | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]