Головна » 2018 » Лютий » 2 » ЗЛУКА УНР І ЗУНР: УРОКИ ДЛЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
15:15
ЗЛУКА УНР І ЗУНР: УРОКИ ДЛЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Ідея Соборності генетично закладена в українцях з давніх давен. Від часів феодального дроблення Київської Русі вона стала однією із запорук збереження нашої державності та національного самоусвідомлення. У найважчі часи національної історії українці озброювалися нею для боротьби з ворогами.

Після втрат державної самостійності та ознак державної організації Україною, в нашого народу ніколи не зникала надія на відновлення державотворчого життя і відчуття належності до великої соборницької та єдинокровної нації.

1918 року в приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

День Соборності України встановлено Указом Президента у 1999 році. Це свято відзначаємо щороку 22 січня – в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.

До Дня Соборності України в шкільній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Соборна Україна: від ідеї до життя». Про довгий і тернистий шлях України до соборності, діяльність УНР та її очільників йдеться в цікавих документальних джерелах.

Бібліотекар Олійник З.М.

Переглядів: 49 | Додав: ochmil | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]